Valters Celmiņš
© 2006 - 2011
Apmācība mājas lapu izveidē izmantojot xHTML 1.0 un CSS 2.1 valodas

Ideja

Atļāvos šai lietai veltīt atsevišķu sadaļu, lai vienkārši pievēstu jūsu uzmanību. Tieši šī fāze visā darbā ir vissvarīgākā - ja nebūs idejas, nebūs mājās lapas. Ir diezgan bezjēdzīgi mēģināt sākt veidot mājas lapu, ja nav zināms, kā jāizskatās gala rezultātam!

Paņemiet rokās baltu lapu, zīmuli, atveriet kādu grafisko programmu - kā jums vieglāk. Sāciet zīmēt, uzlieciet ideju uz lapas! Jums ir jāzina, ko jūs gribat uztaisīt pirms esat sācis darbu - jābūt mērķim.

Nedaudz zemāk esmu uzskicējis savu ideju par to, kādu mājas lapu varētu veidot. Mani vairāk uztrauca tas, kāds ir laps izvietojums, kur un kas atradīsies, par krāsām vai bildēm īsti nedomāju. Galvenais man bija saprast, ko galu galā vēlos izveidot.

Kad biju uzskicējis pamatideju, vajadzēja ķerties klāt pie realizācijas. Tā kā mājas lapa galu galā ir datorvides produkts, tad arī tās izskats jāizveido digitālā formā. Pastrādājot ar pāris grafiskajām programmām un paspēlējoties ar krāsām un pāris fotogrāfijām, galu galā sanāca kaut kas tāds:

Mājas lapas izskatu datorā vēlams uzzīmēt tā, kāda tā arī izskatīsies realitātē līdz pat pēdējiem sīkumiem, kā arī vēlams šo gala izskata attēlu izstrādāt kādā no formātiem, kas spēj saglabāt metadatus (attēla īpašības, slāņus, teksta formātus u.c.), piemēram *.psd, *.png, *.cdr un citi. Tas ļaus vēlāk viegli tikt galā ar tādu uzdevumu kā dizaina griezšana.

Augstāk uzzīmētais mājas lapas dizains arī būs šīs apmācības gala produkts: turpmākajā apmācības laikā soli pa solim tiks izstrādāta konkrētā mājas lapa, paskaidrota katra darbība tās tapšanas procesā un demonstrēti vairāki paņēmieni dažādu mērķu sasniegšanai.