Valters Celmiņš
© 2006 - 2011
Apmācība mājas lapu izveidē izmantojot xHTML 1.0 un CSS 2.1 valodas

Kā tikt galā ar Internet Explorer'i?

Jo vairāk veidosiet mājas lapas, jo vairāk jums nāksies šo jautājumu sev galvā piesaukt! Internet Explorer interneta pārlūks ir ... briesmīgs! Briesmīgākais ir tas, ka tas īsti nekļūst pat labāks! Es ļoti atvainojos visiem tiem, kas šo tekstu lasa un ir paraduši izmantot šo pārlūku ikdienā, tomēr manis teiktajam ir pamatojums: internets ir pilns ar neskaitāmiem blogiem un forumiem, kuros tiek apspriestas šīs problēmas, pat populārākajos sociālajo tīmekļos tiek veidotas atsevišķas sadaļas šo problēmu risināšanai... vēl jo projām!

Ironiski vai nē, tomēr IE ir vienīgais pārlūks, kam ir pašam savi tagi! Tieši tā! Ir kāds tags, ko atpazīst tikai IE un neviens cits pārlūks. Vēl labāk - šajā tagā var norādīt pat konkrētas IE versijas! Tas dod iespēju labot visas neordinārās kļūdas, ko rada IE pārlūks vai kāda šī pārlūka vecākā versija. Patiesībā tie ir īpaši komentāri, un viss, kas atrodas šajos komentāros, tiek ignorēts, ja pārlūkojat konkrēto lapu ar ne-IE pārlūku. Tomēr IE savus tagus atpazīst...

<!--[if IE]>
Uz šo reaģēs visas IE versijas
<![endif]-->

<!--[if IE 5]>
Uz šo reaģes tikai IE5
<![endif]-->

<!--[if IE 6]>
Šo redzēs tikai IE6
<![endif]-->

<!--[if gt IE 5]>
Šeit rakstīto redzēs tikai IE versijas, kas ir jaunākas par 5. (neskaitot IE5)
<![endif]-->

<!--[if lt IE 6]>
Šeit rakstīto redzēs tikai IE versijas, kas ir vecākas par 6. (neskaitot IE6)
<![endif]-->

<!--[if gte IE 7]>
Šo redzēs versijas jaunākas par 7. (IE7 ieskaitot)
<![endif]-->

<!--[if lte IE 8]>
Un šo redzēs visas IE versijas, kas ir vecākas par IE8 (ieskaitot)
<![endif]-->

Veidojot jebkādas kombinācijas no versijām ir iespējams izskaust visas kļūdas, ko rada IE. Parasti šī metode tiek pielietota mājas lapas galvenē, kur tiek iekļauts atsevišķs vai vairāk atsevišķi CSS faili speciāli IE pārlūkiem, jo visvairāk kļūdu rodas tieši CSS daļā.