Mūžīgais jautājums - kāpēc kodam vispār jābūt pareizam, t.. valīdam ("valid", tulk. no angļu val. "derīgs, likumīgs")?
Pirmkārt - kāpēc kaut ko tīšām rakstīt nepareizi, ja to var uzrakstīt pareizi? Likumi domāti, lai tos ievērotu. Ja nevari likumu ievērot, atrodi citu ceļu! Tieši šis ir galvenais princips, veidojot mājas lapas... īstenībā, arī programmējot!
Otrkārt, tam ir neizsakāmi svarīga loma attiecībā uz pareizu mājas lapas atspoguļošanu dažādos pārlūkos. Katrs pārlūka izstrādātājs savu programmu veido, kādu nu vien viņš grib. Ja nebūtu šie pareizuma noteikumi uz HTML/CSS valodām, katrs pārlūks interpretētu vienu un to pašu lapu savādāk. Interneta lapās iestātos pilnīgs haoss! Protams, ir kāds pārlūks, uz kuru šie noteikumi īsti ... neattiecas! Vēsturiski iegājies, ka Internet Explorer pārlūks ir vienīgais, kas neievēro starptautiskos nolikumus uz dažādiem HTML un it īpaši CSS un JavaScript standartiem, tādēļ arī ar šo pārlūku visiem dizaineriem ir vislielākās problēmas.
Trešais iemesls ir vairāk no dzīves. Ja kaut kas tiek darīts vai veidots, pareizi to izdarīt var mazāk dažādos veidos nekā nepareizi, t.i. kļūdīties var ar lielāku dažādību nekā izdarīt darbu pareizi dažādos variantos. tas pats ar HTML un CSS valodām. Kļūda var tikt interpretēta ļoti daudz un dažādās variācijās, pat ja izskatās, ka viss ir pareizi! Pēkšņi citā pārlūkā it kā pareizā vieta būs nepareiza! Bettikai pareizas metodes nodrošina izvairīšanos no šādām situācijām. Protams, atkal ar vienu izņēmumu... IE!
Organizācija angliskajā nosaukumā World Wide Web Consortium (jeb saīsinājumā W3C) uzņemas atbildību par mājas lapu izstrādes rīku standartiem. Šiem standartiem, vairāk vai mazāk, seko visa pasaule.
Šī organizācija piedāvā arī HTML un CSS kodu validācijas iespējas. Mūsu gadījumā mūs interesē sekojošās:
Tie, kas veiksmīgi izturējuši HTML un/vai CSS validāciju, ir tiesīgi savā mājas lapā ievietot viņu piedāvātos attēlus, kas liecina par profesionālu mājas lapas izstrādi:
Ļoti bieži esmu saskāries ar situācijām, kur uzpeld šāds jautājums. Atbilde atrodama trīs faktos:
Jebkurā gadījumā runa ir par kvalitāti!