Valters Celmiņš
© 2006 - 2011
Apmācība mājas lapu izveidē izmantojot xHTML 1.0 un CSS 2.1 valodas

Ārējie resursi

Protams, es nebūt nepretendēju uz šī materiāla oriģinalitāti. Šis materiāls vairāk ir kā atspēriena punkt tiem, kas vēlas apgūt HTMl un CSS no pilnīgas nulles. Internetā praktiski nav šāda tipa materiāla - pilnas apmācības gaita no nulles līdz kaut kam! Tomēr ir daudz "puzles gabaliņu", kas var ļoti palīdzēt mācību procesā un arī vēlāk. Tad nu daži no tiem, kas man šķita noderīgi:

Avots Apraksts
W3Schools
Iespējams pats noderīgākais resurss jebukram, kas nodrabojas ar mājas lapas dizainu vai projektēšanu. Lapā doti resursi par visdažādākajām lietām, kas saistītas ar mājas lapām: sākot ar valodu elementu izklāstu un kopsavilkumiem un beidzot ar statistikas datiem, kas saistīti ar mājas lapu veidošanas pasauli. Šo lapu tik pat labi var uzskatīt par dizaineru rokasgrāmatu - tur ir principā viss!

Tā ir oficiālā W3C organizācijas atbalstīta mājas lapa. Visa tur rakstītā informācija varētu tikt uzskatīta par pašu pareizāko, ja tā var teikt.
MaxDesign
Šeit iekļauts ļoti daudz informācijas par CSS valodu. Dažādas pamācības, piemēri, paraugi. Ļoti pateicīgs resurss, lai padziļināti apgūtu CSS valodas iespējas. Praktiski risinājumi izvēlnēm, galerijām un daudz kam citam; kā risinājumu pamatvaloda, protams, izmantota HTML un CSS, un tikai.
Kasis blogs
Viņš bija pirmais, tur, ārā, kas mēģināja un kam sanāca uzrakstīt kaut cik labu pamācību janiņajiem HTML un CSS censoņiem bez maksas un brīvi publiski pieejamu. Diemžēl, šis ir vieīgais kaut cik plašais un patīkami strukturizētais materiāls par šo tēmu latviešu valodā, kas ir tik brīvi pieejams. Projekts nav apstājies un laiku pa laikam tā autors papildina savus materiāls ar noderīgu informāciju.
HTML Dog
Īsa, konspektīva apmācība angļu valodā ar ļoti labām un sakārtotām atsaucēm un esošajiem HTML tagiem un CSS īpašībām. Viegli un intuitīvi var orientēties. Rakstīts vienkāršā angļu valodā, tādēļ varētu būt vieglāk uztverama tiem, kam šī valoda ir zemā vai vidējā līmenī.
ColorSchemer
Krāsas un krāsu salikumi, krāsu RGB un HEX kodi, krāsu nosaukumi - pilnīgi viss, kas saistīts ar krāsām un krāsošanu. Izcils palīgs tiem, kam ir grūti ra krāsu izjūtām un kombinācijām. Arī profesināļiem var atvieglot darbu. Lapā iekļauta arī programmiņa, ar kuras palīdzību var uz datora izmantot visu mājas lapā pieejamo informāciju par, protams, krāsām.
Real Time HTML Editor Raksti pārlūkā, redzi pārlūkā! reālā laika HTML koda redaktors, kas momentā atspoguļo kodu tādu, kāds tas izskatās pārlūkā. Labs rīks testēšanai.
jQuery
Tas gan nav saistīts ar HTML vai CSS, bet gan ar JavaScript. Šajā mājas lapā pieejama jau gatava JavaScript pakotne ar nosaukumu jQuery, kurā jau ir sagataves ļoti parocīgiem specifektiem, lai padarītu mājas lapu funkcionālāku un patīkamāku. Lai pielietotu šo pakotni, nav jābūt pat īstām zināšanām programmēšanā par spīti tam, ka JavaScript ir programmēšanas valoda, jo viss jau ir sagatavots priekš lietotāja. Ir arī pieejamas apmācības, kā šo pakotni veiksmīgi izmantot.
LightBox 2
Vēlaties skaistas galerijas? Tieši šo brīvi pieejamo kodu izmantoju arī es savā apmācībā iznirstošajām bildēm. Patīkami, skaisti un funkcionāli.

Protams, šeit nav visi! Ja Jums ir zināmi vēl kādi labi resursi, kas varētu palīdzēt apgūt vai izstrādāt mājas lapas iesācējiem, droši rakstiet man un iesakiet: valch@inbox.lv.